woman in white long-sleeved shirt standing in front of pink wall

Co na przetłuszczające się włosy?

Możesz myć swoje włosy codziennie, a nawet i dwa razy na dobę, a one i tak nigdy nie wyglądają na świeże i idealnie czyste? Cały czas odnosisz wrażenie, że są jak gdyby pokryte jakąś tłustą warstwą, którą próbujesz bez przerwy usuwać? Kosmetyki do przetłuszczających się włosów mogą ci w tym częściowo pomóc, ale one tylko zniwelują objawy problemu, który nie pojawił się znikąd. Musisz więc dojść do jego przyczyny. Zastanów się, co mogło doprowadzić twoje włosy do takiego stanu. Być może poprzez nadmierną produkcję łoju twoja skóra próbuje uchronić się przed… przesuszeniem, do którego sama nieświadomie starasz się doprowadzić.

Bo te drogeryjny, najpopularniejsze i zarazem najczęściej kupowane kosmetyki częściowo zawsze powodują przesuszenia. Mają bardzo silne działanie. Gdy spojrzysz na ich skład, sama się przekonasz, że większość z występujących w nich substancji jest ci zupełnie obca i nigdy nawet o nich nie słyszałaś. A są to mocne środki o intensywnym działaniu. Często działają wręcz agresywnie, dlatego siłą wypłukują z włosów łój, pozbawiając ich w ten sposób naturalnej bariery ochronnej. Twoje włosy długo tego nie wytrzymają. Jeżeli będziesz każdego dnia stosować tak agresywną pielęgnację, uzupełniając ją na dodatek produktami stylizacyjnymi, wskutek tego działania twoja skóra zacznie produkować jeszcze więcej łoju niż wcześniej. A przecież chcesz się przed tym uchronić, więc musisz zrobić teraz coś odwrotnego. Pozwól włosom i skórze odpocząć. Wprowadź do swojej codzienności naturalną i delikatną pielęgnację, która nigdy nie zrobi ci krzywdy.

Oczywiście nawet te drogeryjne kosmetyki do przetłuszczających się włosów mogą mieć świetne naturalne działanie. Sprawdzaj po prostu ich składy. Zacznij interesować się tym, czego producenci używają w swoich preparatach. Nie kupuj kosmetyku tylko dlatego, że ma ładne opakowanie lub ciekawie zareklamowano go w telewizji. Obserwuj też, jak te poszczególne kosmetyki oddziałują na twoje włosy. Jeżeli czujesz, że im nie służą, od razu zamień je na coś innego. Czasami warto posłuchać głosu własnej intuicji.

Dodaj komentarz