brown textile on black textile

Co powinien zawierać krem do cery suchej?

Wybierając kosmetyki do cery suchej, musimy uważnie analizować ich składy. Postępujemy więc dokładnie tak samo jak w przypadku kupowania wszelkich innych kosmetyków. Zanim nałożymy coś na naszą skórę i pozwolimy jej bezpośrednio się z tym zetknąć, musimy przecież dowiedzieć się, co to takiego jest i z czego właściwie się składa. Dobry krem do cery suchej na pewno winien zawierać w sobie kilka kluczowych substancji. Jeżeli w jego składzie znajdziemy poniżej opisane związki, oznacza to, że prawdopodobnie świetnie poradzi on sobie z naszym problemem.

W kremach szukajmy przede wszystkim witamin. Najlepsze będą witaminy z grupy B oraz witaminy antyoksydacyjne – A, C i E. To absolutna podstawa dobrego kosmetyku do cery suchej. Większość witaminy z grupy B oraz witaminy antyoksydacyjne mogą pochwalić się odżywczym wpływem na skórę. Dzięki nim nasze ciało lepiej poradzi sobie z utrzymaniem dobrego poziomu nawilżenia. Witaminy możemy też przyjmować doustnie, by wspomóc dodatkowo swoją zewnętrzną pielęgnację.

Oczywiste powinno być natomiast to, że naturalne kosmetyki do cery suchej muszą być bogate w liczne i zróżnicowane substancje nawilżające. Koniecznie szukajmy ich w kremie. Bez nich nasza pielęgnacja będzie skazana na porażkę. A bezwzględnie najlepszym działaniem nawilżającym wykazują się po prostu olejki. Jeżeli nie chcemy używać ich w kremach czy innych tego rodzaju produktach, możemy kupić po prostu czysty olej jojoba bądź zwykłą oliwę z oliwek i coś takiego nakładać na twarz po jej wstępnym oczyszczeniu i tonizowaniu.

Nietypowym składnikiem kosmetyków do cery suchej jest natomiast miód. Nie spotkamy go we wszystkich kremach czy mleczkach, ale jeśli akurat uda nam się na niego natrafić, pamiętajmy, że jest on jak najbardziej wskazanym dodatkiem. Skóra sucha zdecydowanie lubi się z miodem i występującymi w nim substancjami. Nawilżą one naszą cerę i sprawią, że szybciej będzie się ona regenerować i naprawiać.

Dodaj komentarz