the-honest-company-MGwGRpyLxxI-unsplash

Co zamiast kremu do twarzy?

Dbanie o cerę, może przybierać bardzo różne formy. Nie wszyscy przykładają tak dużą uwagę do pielęgnacji twarzy. Dlatego też, jeśli poszukujemy sposobów na minimalistyczną pielęgnację, która jednocześnie zapewni doskonałe rezultaty, warto przyjrzeć się dokładniej olejkom.

Mogą one z powodzeniem zastąpić nawet kilka kosmetyków jednocześnie. Między innymi, codzienne stosowanie olejków do twarzy, pozwoli odstawić wszelkie kremy nawilżające lub wygładzające. Najlepszym sposobem na wprowadzenie olejków do swojej rutyny kosmetycznej, jest robienie tego stopniowo i etapami. Całkowita zmiana stosowanych do tej pory produktów z dnia na dzień, może spowodować niedoskonałości i trudności w przyzwyczajeniu skóry do nowych substancji i metod pielęgnacji. Dlatego na samym początku wprowadzania zmian, warto wprowadzić oczyszczanie cery przy pomocy olejków.

Dzięki temu skóra powoli zacznie przyzwyczając Co zamiast kremu do twarzy? się do zmian, a jednocześnie zostanie nawilżona oraz odżywiona. Kolejnym etapem, może być próba zamiany kremów nawilżających na olejki. Na dzień, lepiej jest stosować lekkie olejki, które nie wzmogą błyszczenia się i doskonale sprawdzą się pod nawet pod makijażem. Natomiast na noc, może zastosować nieco gęstsze produkty, które potrzebują więcej czasu na wchłonięcie się.

Należy jednak bardzo uważać podczas stosowania zbyt gęstych olejków od początku, ponieważ mogą spowodować nasilenie efektu zatykania porów, a także spowodować zabrudzenia poszewek podczas snu. Używanie olejków powinno być dostosowane do potrzeb cery, w zależności od ilości wydzielanego sebum, przesuszenia lub niedoskonałości i podrażnień. Naturalne olejki, mogą także stanowić doskonałą ochronę przeciwko promieniowaniu UV i powstającym w jego wyniku oparzeniom.

Jednak tak jak w każdej pielęgnacji, najważniejsza jest regularność i świadomy wybór. Dzięki temu rezultaty mogą być bardzo zadowalające. Ogromnym plusem ograniczenia ilości stosowanych produktów do zaledwie kilku najlepszych olejków, jest oszczędność jakiej się dokonuje.

Dodaj komentarz