white drop bottle on white surface

Nowy wymiar kosmetyków

Coraz więcej kobiet odchodzi od stosowania tradycyjnych kosmetyków, których skład przypomina nam podręcznik do chemii. Czyżby płeć piękna wreszcie stawiała na naturalność? Niestety, odpowiedź jest zgoła inna.


Kosmetyki mineralne, wytwarzane ze sterylizowanych, startych na drobny proszek minerałów, zyskują coraz większą rzesze fanek. W czym tkwi fenomen?

Każda alergiczka wie jak ciężko jest dobrać odpowiedni kosmetyk, który nie wywoła zaczerwienień i obrzęków. Idealną opcją, nawet przy atopowym zapaleniu skory mogą okazać się kosmetyki mineralne, które nie wywołują żadnych podrażnień. Wpływa na to przede wszystkim ich skład, w którym nie znajdziemy szkodliwych konserwantów, barwników czy sztucznych olejków zapachowych. Co więcej, kosmetyki mineralne są nieorganiczne, co uniemożliwia rozwój bakterii, dzięki temu ich użytkowniczki nie muszą się obawiać o pojawienie się przykrej niespodzianki na swoich zadbanych cerach. Kolejnym plusem ich stosowania jest fakt, że są bardzo trwałe, zarówno pod względem wytrzymałości na naszych twarzach jak i bardzo długiej daty ważności.

Kosmetyki mineralne to świetna alternatywa dla każdej malującej się kobiety chętnej na poznanie nowego wymiaru makijażu.

Dodaj komentarz